⊰B2UTY Romania⊱
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

+5
the joker
AmethystDream
lavinia
buteanlavi
Didaa.
9 posters

Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by Didaa. Wed Jul 20, 2011 2:31 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

"On Rainy Days" hitul numarul 1 al trupei Beast, a fost recent determinata ca o melodie periculoasa pentru media.

Ca raspuns, membrul Yosoeb a postat pe twitter pe 18 iulie:"Cred ca ma apuc de cantat melodii pentru copii. Am nevoie de Tylenol.", apoi a adaugat : "Asta este prea mult. Sigh... nu putem performa cu melodia asta, agh", plangandu-se de acest lucru.

Pe data de 14, Ministerul de egalitatea între sexe şi al familiei a determinat ca melodia "On Rainy Days" de pe primul album oficial Beast a fost "Periculoasa pentru media" pentru adolescenti.

Motivul acestui verdict a fost din cauza versului: "Ar trebui sa ma opresc din baut. Cred ca sunt beat." Ei spun ca versul creeaza o imagine cand bea alcool si recomanda adolescentilor minori care asculta frecvent aceasta melodie sa bea si ei.

Credit:allkpop
..............
Asta e o prostie frate. Neutral Sunt alte melodii in care se vorbeste de sex bani nu stiu ce T_T Cum sa interzica melodia? :O E prea superbaaa Sad(((( MAma Neutral Ce prostie :-j
Didaa.
Didaa.
Forum fondator/admin
Forum fondator/admin

Mesaje : 1121
Data de inscriere : 2010-12-28
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

https://beastromania.forumgratuit.ro

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by buteanlavi Wed Jul 20, 2011 2:34 am

Sunt de acord cu tine.....adica de ce sa interzica piesa doar pentru o fraza? Si atunci de ce le lasa pe cele de la Rania sa aiba un MV (Dr. Feelgood) atat de perv...... nu e corect.
Multumesc pentru informatie!
buteanlavi
buteanlavi
Special
Special

Mesaje : 204
Data de inscriere : 2011-07-20
Varsta : 28
Localizare : Gherla

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by lavinia Wed Jul 20, 2011 3:29 am

OMG..pai daca aie trebuie interzisa cred ca ...numa alea de copii mici
ar trebui lasa-te..chiar asa..sunt care au video foarte..
apoi versurile..si in Hands UP de la 2pm tot de bautura ii vb
aia a fost restrictionata..nu ii corect
ma oftic
lavinia
lavinia
BEUTY
BEUTY

Mesaje : 868
Data de inscriere : 2011-05-04
Varsta : 28

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by AmethystDream Wed Jul 20, 2011 7:43 am

ah ce pacat Sad
nu e corect deloc pentru un singur vers
si oricum adolescentii vor bea (sau nu), chiar daca acest cantec e interzis
melodia asta chiar nu te-ar influenta sa bei >.<
AmethystDream
AmethystDream
Special
Special

Mesaje : 168
Data de inscriere : 2011-07-10
Varsta : 33
Localizare : In the Cube

http://yoseob-europe.blogspot.com

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by the joker Thu Jul 21, 2011 5:55 am

Shocked omo ce fraieri daca omul vrea sa bea bea nu tre sa asculte o melodie si oricum pt un singur vers doamne da ce tampiti :-@ uli
the joker
the joker
Special
Special

Mesaje : 333
Data de inscriere : 2011-05-05
Varsta : 28
Localizare : Romania

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by Haruka Thu Jul 21, 2011 7:25 am

In general melodiile sunt interzise la ceva timp dupa ce sunt promovate....cu siguranta si melodiile gen Hands Up vor fi interzise dar peste o luna sau ceva in genul. Pentru ca si "On rainy days " a fost interzisa la ceva timp dupa ce a fost promovata. Exagereaza cu aceste interziceri dar nu e ca si cand pot sa schimbe ceva prin aceste actiuni-ca nu cred eu ca daca asculti On rainy days te apuci de baut sau daca nu o mai asculti nu bei=)). Asta e asa ca sa se afle si ei in treaba=))
Haruka
Haruka
Traducator
Traducator

Mesaje : 350
Data de inscriere : 2011-03-05
Localizare : Drobeta Turnu Severin

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by Yuuki Thu Jul 21, 2011 9:11 pm

sunt de acord cu Iry...cine se cred ei..acele e un vers pentru a trasmite un sentiment...nu trebuie sa se gadeasca ca adolescentii din coreea se inbata la auziirea acestei melodii..e o adevarata tampenie(va raog sa ma scuzati pentru vocabular dar nu pot face asa ceva)
Yuuki
Yuuki
BEUTY
BEUTY

Mesaje : 618
Data de inscriere : 2011-02-19
Varsta : 27
Localizare : 루마니아(navodari)

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by b2uty_flav Sun Jul 24, 2011 9:49 am

hmm...sa vina astia in romania si sa auda hip-hop-ul si rap-ul nostru Smile)) atunci sa vada care melodii trebuie interzise si care nu.
b2uty_flav
b2uty_flav
Special
Special

Mesaje : 116
Data de inscriere : 2011-07-18
Varsta : 30
Localizare : Targoviste

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by Beki Mon Aug 29, 2011 9:01 am

Mi se pare o tampenie : )) . Ma asteptam sa fie ceva mai "dezastruos", incat sa fie interzisa melodia. Totul mi se pare o mare tampenie xD Nu vad nimic special in acel vers. O influenta negativa asupra adolescentilor? Adolescentii beau tot timpul (unii), indiferent de ce melodii asculta xD Coreenii sunt prea inocenti xD.
Beki
Beki
Membru
Membru

Mesaje : 15
Data de inscriere : 2011-08-29
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11] Empty Re: Yoseob raspunde la interzicerea melodiei "On rainy days" [18.07.11]

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum