⊰B2UTY Romania⊱
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prima intalnire cu Doojoon

2 posters

Go down

Prima intalnire cu Doojoon Empty Prima intalnire cu Doojoon

Post by PoppinGirlJiye Mon Dec 12, 2011 10:02 am

Dupa atatea rugaminti spre atat de multi prieteni de a te ajuta sa castigi concursul "O intalnire cu Doojoon", ai reusit! Ai castigat o intalnire cu el, tot ceea ce iti doreai! Stiai foarte bine ca are o mare pasinue pentru fotbal, si te-ai decis sa fi cat mai in ton cu subiectul acesta. Asa ca ai optat pentru un tricou pe care scrie "Fotbalul e super tare" o pereche de pantaloni de trening si adidasi.
Si ai ghicit! Doojoon intr-adevar avea in plan o iesala la fotbal, insa un fotbal intim si in doi. Ai ajuns in fata parcului unde era stabilita intalnirea si l-ai observat dintr-o mie. Era imbracat cu un trening de culoare albastra minunat si cu un cos in mana. Te-ai apropiat de el.
- Buna, eu sunt (nume). Sper ca nu ai asteptat foarte mult.
- Buna, incantat sa te cunosc, a.. nu acum un minut am ajuns si eu. Si wow, se pare ca mi-ai cam ghicit gandul. Pai hai sa nu mai pierdem timpul si sa mergem.

L-ai urmat la cativa pasi in spate. Ati ajuns in scurt timp langa un teren de forbal unde nu era nimeni. Acesta a scos o mica paturica si a asezat cosul pe ea. Alaturi se afla si o mige, o ridica si apoi se intoarce spre tine.
- Ce zici facem o partida?
- Pai... bine...

Ai acceptat cu toate ca nu prea stiai cum sa il joci, si de faptul asta si-a dat seama imediat, asa ca a inceput sa te tachineze, sa nu mai zic de faptul ca ti-a scos si inima din piept la cat te-a alergat.
- Hai sa luam o pauza.
- In sfarst, nu ma mai pot tine nici pe picioare...

In momentul acela a aruncat mingea din mana si s-a intors spre tine lundu-te in spate.
- Haide urca.
- Um... nu cred ca...
- Ai obosit asa din cauza mea, haide.

Nu ai mai asteptat si a treia oara, te-ai urcat apoi te-a dus pe paturica.S-a indreptat spre cos si a inceput sa scoata diferite lucruri.
- Spune-mi ca nu tu le-ai facut..
- Dar cine sa le faca? *rade*
- Dar... totusi...
-De ce te indoiesti de talentul meu la gatit?
*ai inceput sa razi*
Ati mancat, apoi priveati in gol, in timp ce descopereati mai multe despre voi. Doojoon dintr-o data si-a pus capul in poala ta, lucru ce te-a facut sa rosesti un pic.Se uita la tine complet absorbit, fara sa auda ceva sau sa spuna ceva. In cateva momente s-a ridicat, si te-a sarutat. Te-ai inrosit ca racul. Cand si-a dat seama de ce facea s-a dat inapoi cerandu-si scuze.
- Um.. scuze .. nu stiu ce m-a apucat...
- Aa,,, e in.. regula..

I-ai raspuns mai mult balbaind cuvintele. Pana ce te-a dus acasa nu a scos nici-un cuvant, a vrut sa plece insa s-a razgandit si s-a intors.
- Stii..., cred ca-mi placi.
Ai ramas si fara sunet, tipul care iti placea cel mai mult din lumea asta, starul tau favorit iti spunea ca te place.
- Ai mai vrea sa iesi cu mine?
Fara ezitare ai raspuns:
-Da!
-*rade* OK atunci ai putea sa-mi dai numarul tau de telefon?
Dupa ce i l-ai dat te-a sarutat pe obraz si a plecat.
PoppinGirlJiye
PoppinGirlJiye
Admin
Admin

Mesaje : 1105
Data de inscriere : 2011-01-07
Varsta : 30
Localizare : Junhyung's heart and soul

Back to top Go down

Prima intalnire cu Doojoon Empty Re: Prima intalnire cu Doojoon

Post by medeea13deea Thu Jan 19, 2012 11:53 pm

Oare ce o sa mai inventati?
Ar fi super sa traim asa ceva dar totusi ramane un vis!
medeea13deea
medeea13deea
Special
Special

Mesaje : 109
Data de inscriere : 2012-01-11
Varsta : 25
Localizare : Jibou

Back to top Go down

Prima intalnire cu Doojoon Empty Re: Prima intalnire cu Doojoon

Post by PoppinGirlJiye Fri Jan 20, 2012 7:37 am

Macar tu ai citit in ce forum ai intrat?
Ai grija unde intrii si la ce raspunzi~
Este forumul pentru arta, imaginatie, fictiune, inventii... stii e normal ca sa fie inventat -.-'
Te rog sa fi mai atenta pe viitor~
PoppinGirlJiye
PoppinGirlJiye
Admin
Admin

Mesaje : 1105
Data de inscriere : 2011-01-07
Varsta : 30
Localizare : Junhyung's heart and soul

Back to top Go down

Prima intalnire cu Doojoon Empty Re: Prima intalnire cu Doojoon

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum