⊰B2UTY Romania⊱
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012]

3 posters

Go down

Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012] Empty Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012]

Post by Didaa. Sat Feb 04, 2012 7:07 am

[You must be registered and logged in to see this link.]



Trupa de 6 baieti Beast a debutat in 2009. Ei sunt niste "idoli hot" cu siguranta, dar comparati cu Dbsk sau cu Super Junior care au debutat in 2004~2006 activitatile lor sunt mai putine. Beast nu pot sa spuna ca depasesc cantitatea de timp in care au fost activi,sau numarul hiturilor melodiilor scoase, sau cantitatea de oameni care ii recunosc. Oricum daca te uiti la activitatile lor de acum, ei sunt de neoprit. Beast au avut o performanta cu 4minute si cu G.na in Londra, Anglia si Brazilia, sub numele de United Cube. Ei au fost primii asiatici care au avut o performanta la Academia Brixton in Londra iar performanta lor din Brazilia a fost un record ca prima performanta K-pop in America de Sud.

Anul acesta ei vor fi si mai de neoprit. Incepand cu februarie, ei vor deschide un turneu mondial numit "Beautiful Show" care va face 35 de opriri in 14 tari si 21 de orase. Turneul mondial va avea loc in Sua, Canada, Londra, Spania, Germania, Japonia, China, Singapore, Filipine, Indonezia si mai multe tari din Asia. In plus Argentina, Chile si Brazilia sunt luate in considerare pentru turneul "Beautiful Show" iar asta creste potentialul pentru ca turneul mondial sa creasca. Yang Yoseob a declarat:"Simt parca am fi devenit reprezentantii Coreei", dupa turneul in Europa si America de Sud din decembrie.

"La inceput cand ne gandeam ca mergem in Japonia si China ne gandeam doar "Sa facem bine" dar dupa ce am vizitat Londra, Spania, Australia si locuri suplimentare am realizat puterea K-pop'ului. Noi am avut o mandrie fata de tara noastra si am fost mandri sa reprezentam muzica coreana. Am ajuns sa ne simtim ca si cum ne reprezentam tara cu steagul in inimile noastre." Vocalistul principal, Yoseob care are grija de trupa cu abilitatile lui vocale, este cel mai natural membru. A avut o lunga perioada de training si asta ia dat mult timp de pregatire pentru lucrurile actuale.

Yoseob a devenit un trainer in JYP Enternainment in primul an de liceu. Oricum, JYP care ii pregateau pe 2pm si 2am la acel timp, a avut un drum special pentru Yoseob. El a devenit vocalistul unei trupe din scoala de rock, si s-a pregatit din nou pentru debut printr-un program numit 'M Boat' prin care Gummy, Big Mama si Wheesung au debutat. El a scapat de frica de scena, tinanad cate un concert in fiecare luni intr-un local mic din Seul. Prin aceasta metoda el s-a obisnuit sa se pregateasca foarte bine pentru performantele lui. In plus, pentru ca canta 2 melodii in fiecare saptamana, el s-a pregatit si mai mult. A fost capabil sa se alature trupei Beast printr-o recomandare de la colegul sau Lee Kikwang. Yoseob l-a intalnit pe Kikwang in urma cu 2 ani la liceul Ahhyun din Seul, dupa ce il intalnise pentru prima oara la JYP Entertainment.

"Cand am visat prima oara sa devin cantaret, am visat sa ajung ca Sung Sikyung. Am devenit un idol cand nu am fost increzator in dans. Dar chiar si asa, dupa ce am dat auditie pentru Beast, nu m-am gandit ca drumul in a fi un idol nu este pentru mine. Puteam sa fiu intr-o trupa, sa cant si sa fiu pe scena asa ca m-am pregatit cu ganduri fericite."

Primul album pe care Yoseob l-a ales: A lui Brown Eyed Soul [Soul Fever (Brown Eyed Soul Albumul Live)]

Acesta este sunetul live al albumului Brown Eyed Soul lansat in decembrie 2011." "With Chocolate" a fost melodia pe care Yoon Doo Joon mi-a recomandat-o de vreme ce si el era in training cu mine, iar acum a devenit melodia pe care toti mebrii Beast o iubesc. 'With Chocolate' este melodia solo cantata de Sunghoon sunbaenim, care a fost pe al treilea album Brown Eyed Soul lansat in 2010, dar vreau sa recomand versiunea care a fost pe albumul live, care a fost lansat o perioada mai tarziu. Vocea lui Sunghoon sunbae si sunetul pianului pe fundal. Poate este din cauza ca el a facut jazz inainte, dar scatting lui este uimitor. Sunghoon sunbaenim are vocea pe care vreau sa o am. Cand am ascultat pentru prima data Brown Eyed Soul, mi-a placut adlib'ul lui Naul sunbaenim, dar dupa ce am ascultat mai mult m-am indragostit de vocea lui Sunghoon sunbaenim. Cred ca este o binecuvantare pentru un cantaret sa aiba propriul lui stil de voce. Nu-l cunosc personal pe Sunghoon sunbaenim, dar vreau sa ma apropii de el cand il voi intalni."

Al doilea album pe care l-a ales: A lui Luther Vandross[Luther Vandross]

Albumul din 2003 care a castigat premiul Grammy pentru Cheia sufletului muzicii a fost Luther Vandross. " 'Dance with my father' este o melodie pe care obisnuiam sa o ascult mult timp cand eram in training la 'M Boat'. Era o melodie pe care Yoon Hyungryul sundae o canta des ca melodie de antrenament cand obisnuiam sa lucram impreuna. Era iarna atunci. Poate este din cauza ca iarna de abia a inceput, dar indiferent daca este iarna sau nu, ma gandesc la aceasta melodie. O multime de cantareti incepatori care vroiau sa devina cantareti afro-americani au tendinta sa cante Louis Armstrong, dar pentru mine, vocea lui nu mi se potriveste. Am repetat cu cantareti cu o voce lina si subtire ca Eric Benet sau Craig David. Profesorul de canto in zilele mele de training a vrut sa am o voce profunda si mi-a recomandat melodiile lui Luther Vandross. M-am simtit bine ascultand melodiile 'Superstar' sau 'I'd Rather' de Vandross. Dar acum, el nu ma traieste. Sunt trist pentru ca nu mai pot sa-l aud cantand."

Al treilea album pe care Yoseob l-a ales: A lui Ruben Studdard [I Need an Angel]

Al doilea album oficial lansat in 2005 de la Ruben Studdard care a castigat sezonul 2 din American Idol." Melodiile lui Ruben Studdard au atat de mult sens pentru mine. Dupa ce am fost in training la JYP, prima melodie pe care am cantat-o pentru evaluarea mea a fost 'Superstar' melodia de la Luther Vandross pe care Ruben Studdard a prelucrat-o. De asemenea melodia care m-a ajutat sa trec la auditia 'M Boat' a fost 'Superstar'. Melodia 'Center Of My Joy' a fost melodia care mi s-a recomandat de Daniel din Dalmatian care era in training cu mine la 'M Boat'. Poate este din cauza tonului melodiei, dar mereu ma gandesc la aceasta melodie cand este Craciun. Cand aud melodia lui Ruben Studdard am impresia ca el este micul Luther Vandross. Nu pentru ca a prelucrat melodia lui Luther Vandross, ci pentru ca poate sa infatiseze melodia in propria sa culoare speciala."

Al patrulea album pe care Yoseob l-a ales: A lui Joe[My Name Is Joe]

Cantaretul R&B Joe, a lansat al doilea album in 2000. 'I Wanna Know' a primit multa iubire pentru ca a fost in soundtrack'ul filmului 'The World'. Cand am fost in 'M Boat' eu si Daniel din Dalmatian am tinut un show in fiecare luni numit "Concertul de luni" intr-un mic local. Melodia 'I Wanna Know' a fost melodia pe care noi o cantam des in prima iarna din primul an al perioadei cu concerte. Pe langa asta am cantat o multime dintre melodiile lui Joe cand am facut colaborari in anii de liceu. Chiar imi place vocea acestui cantaret. S-ar putea sa nu fie asemanatoare cu a mea, dar este o voce pe care mi-ar placea sa o copiez intr-o zi. Vocile lui Luther Vandross si Ruben Studdard sunt diferite de a mea asa ca nici macar nu pot incerca, dar am realizat ca daca repet mult as putea sa-i copiez vocea lui Joe. Alta melodie de la Joe care imi place este 'Another Used To Be'."

Al cincelea album pe care Yoseob l-a ales: A lui A Pink [Snow Pink]

Al doilea mini album lansat in noiembrie 2011 de la trupa roockie de fete A Pink, care au debutat cu motto-ul revigorarii S.E.S si FinK.L. "Melodia pe care o ascult des pe telefonul meu este "My My". A pink este fresh .Membrii sunt fresh precum si melodiile. Ascult des aceasta melodie si melodia "By my baby" de la Wonder Girls. Imi da un sentiment de iarna, devin incantat, si chiar imi amintesc de S.E.S si FinK.L. Le-am urmarit pe A Pink inca din perioada trainingului lor. Imi amintesc ca mi-au cerut sa le sfatuiesc atunci cand repetau si ele. A fost dragut sa le vad punand intrebari constant si muncind din greu. Acum ceva timp Beast si A Pink au trebuit sa filmeze impreuna pentru un brand de uniforme scolare, iar A Pink au fost toate rigide din cauza emotiilor avute. Dupa, noi le-am ajutat sa devina mai relaxate. A Pink au spus ca au invatat o multime de lucruri din performantele lui Beast si 4minute, deci cred ca ar trebui sa muncim din greu."

Un capricios jucator hallyu, Yang Yoseob

Intorcandu-ne in 2011, Yoseob a declarat:"A fost un an in care am fost capabili sa fim mai increzatori cu numele de Beast si a fost un an unde Beast au continuat sa se pastreze in miscare. Oricum, am fost dezamagiti pentru ca am scos doar un album." El a dezvaluit ca Beast vor petrecere urmatorul an chiar mai ocupati.

"Noi am lansat doar albumul Fiction and Fact in mai, si am avut activitati in Coreea doar pentru o luna. Imediat dupa, a trebuit sa avem un tur de fanmeetinguri in Asia si pentru ca a trebuit sa mergem peste mari am fost tristi pentru ca nu am mai pututsa-i intalnim pe fanii coreeni. Avem planuit un turneu mondial in 14 tari pentru anul urmator, dar vrem sa lansam mai multe albume si sa fim mai activi."

Dupa ce a primit rolul lui Jiyong in muzicalul 'Gwanghamoon Sonata' si a experimentat viata de actor, Yoseob a declarat:"A fost o experienta pretioasa" si a adaugat ca i-ar placea sa joace in mai multe muzicaluri.

"Inteleg ca la un moment dat, nu voi putea sa raman un idol. In viitor, vreau sa am 100 de concerte precum sunbaenims si vreau sa fiu recunoscut ca vocalist calificat, precum Kim Taewoo."

CREDITS: NAVER MUSIC (SOURCE); YONGISM@B2ST RISING (TRANS)
Tradus si adaptat de Didaa@B2utyRo.






Didaa.
Didaa.
Forum fondator/admin
Forum fondator/admin

Mesaje : 1121
Data de inscriere : 2010-12-28
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

https://beastromania.forumgratuit.ro

Back to top Go down

Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012] Empty Re: Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012]

Post by Lee Dana Tue Nov 13, 2012 11:05 am

Sper sa aiba parte de ce isi doreste:o3:o3
Lee Dana
Lee Dana
Membru
Membru

Mesaje : 30
Data de inscriere : 2012-11-11
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Back to top Go down

Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012] Empty Re: Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012]

Post by Nabi Wed Jan 09, 2013 12:58 am

Talentatul meu mic <3
Nabi
Nabi
Incepator
Incepator

Mesaje : 99
Data de inscriere : 2011-08-20
Varsta : 28
Localizare : buzau romania

http://twitter.com/#!/iulielena

Back to top Go down

Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012] Empty Re: Alegerea lui Yang Yoseob in materie de cantareti [02.01.2012]

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum