⊰B2UTY Romania⊱
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva?

+2
the joker
PoppinGirlJiye
6 posters

Go down

110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva? Empty 110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva?

Post by PoppinGirlJiye Thu Jun 09, 2011 10:42 am

[You must be registered and logged in to see this image.][/URL]



비스트의 멤버 용준형이 자주 숙소를 이탈했던 까닭은?

비스트는 최근 정규 1집 '픽션 앤 팩트'를 발표한 후 타이틀곡 '픽션'과 발라드 수록곡 '비가 오는 날엔'으로 각종 음악프로그램의 1위를 석권하며 최고의 인기를 구가하고 있다. 특히 용준형은 수록곡 '프리즈'를 직접 작사, 작곡은 물론 편곡까지해 눈길을 끌고 있다.

멤버 양요섭은 "이번 앨범은 여러모로 뜻깊다. 특히 준형이는 작곡을 했다. 어쩐지 혼자만 숙소에 돌아오지 않더라. '뭘 하길래 그렇게 외박을 하나'라고 생각했는데 알고보니 작업실에서 작곡을 하느라 밤을 꼬박 샌 것"이라고 털어놨다.

이에 대해 용준형은 "작업실이 지하에 있어서 시간가는 줄 모르고 작업했다. 작업에 몰두하다 보면 어느새 새벽이더라. 너무 피곤해 운전을 못하겠다 싶을 땐 대리기사를 불러 뒤늦게 숙소로 돌아가곤 했다"고 밝혔다. 이어 "예전부터 작곡에 관심이 많았다. 꾸준히 공부를 해왔고 이번에 본격적으로 작업을 했다. 그런데 작곡한 곡을 밤에 들었을 땐 괜찮았다가도 그 다음날 들어보면 마음에 들지 않았다. 수 십개의 곡을 썼다 버리길 반복했다"고 덧붙였다.

용준형은 "그러던 중 신사동 호랭이 형님이 '한 곡을 잡고 계속 수정을 해보라'고 권유했다. 그래서 수 십 차례 수정 작업을 거쳐 처음 나온 곡을 사장님에게 들려드렸더니 '뭐 이런걸 갖고 왔어'라고 하셨다. 정말 큰 충격을 받았고 '난 작곡에 소질이 없나'라는 좌절감에 빠졌다"며 "그때 신사동 호랭이 형님이 '나조차도 한 번에 오케이 받는 것은 드물다. 안되면 또 다르게 작업을 해보면 되지 않겠느냐'라고 조언했다. 그래서 다시 곡 작업에 몰입했고, 그렇게 '프리즈'가 나왔다"고 덧붙였다.

그는 "가장 고마운 분은 신사동 호랭이 형님이다. 아마 형님이 안 없었다면 자작곡을 낼 생각도 못 했을 것 같다. 지금도 '나한테서 뽑아낼 수 있는 것은 다 가져가'라며 작곡에 대해 많이 알려주신다"라며 "멤버들도 고맙다. 멤버들이 노래를 들어보고나서 꼭 정규 앨범에 넣어야한다고 밀어줬다. 그래서 이번 앨범에 수록됐고, 나에겐 여러가지로 의미 깊은 앨범이 됐다"며 웃었다.

'더 많은 곡을 만들고 싶다'는 용준형. 앞으로 그의 외박 횟수에 따라 자작곡 수도 함께 늘어날 것 같다.

Motivul pentru care Yong Junhyung a parasit des resedinta BEAST?

Recent, dupa ce B2ST au lansat primul album oficial ‘Fiction and Fact’ au castigat locul I la numeroase programe de muzica cu melodia ‘Fiction’ si balada ‘On Rainy Days’, devenind extrem de populari. In particular, Yong Junhyung a compus, scris, si produs melodia ‘Freeze’, atragand atentia.

Yang Yoseob a spus: “Acest album este semnificant din mai multe motive. Junhyung a produs un cantec special. Pentru cateva motive, el este singurul care nu a venit acasa. M-am gandit " Ce face atat de il tine sa doarma in alta parte?" dar am vazut ca el statea pana foarte tarziu in camera de productie scriind un cantec.”

La asta, Yong Junhyung a spus: “Deoarece camera de producere este la subsol, am lucrat din greu fara sa-mi dau seama ca timpul trecea. Cand ma concentram pe munca, era deja zirii zilei. Cand eram prea obosit sa canduc, chemam un sofer si ma intorceam acasa tarziu. Sunt interesat in a scrie melodii de mai mult timp. Am studiat continuu si intr-un final am inceput sa lucrez acum. Oricum, cand am ascultat cantecul pe care l-am scris noaptea, suna frumos si a doua zi nu imi mai placea. Am scris cateva cantece apoi le-am aruncat, repetand asta din nou si din nou. Intr-o zi, S.Tiger hyung mi-a sugerat sa "ma tin de un cantec si sa incerc sa il retusez". Si dupa ce am trecut, l-am fixat, l-am lasat pe presedinte sa-mi asculte primul cantec si el a spus 'De ce ai adus asta.' Am fost socat gandindu-ma 'Nu am nici-un talent in a produce' si am fost suparat. Apoi, S. Tiger hyung a spus 'Este rar chiar si pentru mine sa obtin un ok la prima incercare. Daca nu merge, de ce nu incerci din nou.' Asa ca am inceput sa lucrez din nou si asa a iesit melodia ‘Freeze’. Sun foarte racunoscator fata de S.Tiger hyung. Daca nu era el, nu m-as fi gandit niciodata sa lansez o melodie produsa de mine. Chiar si acum imi spune 'Ia tot ce poti de la mine' si continua sa ma invete despre producere. Multumesc membrilor.Dupa ce au ascultat melodia, mi-au spus ca melodia trebuie sa ajunga in primul album, iar acest album a devenit foarte semnificant pentru mine in mai multe moduri.”

‘Vreau sa produc mai multe cantece’ a spus Yong Junhyung. Cu cat doarme mai mult altundeva, cred ca numarul melodiilor pe care le produce se vor multiplica.

CREDITS:[You must be registered and logged in to see this link.] (SOURCE); poco123@B2ST RISING (TRANS)
PoppinGirlJiye
PoppinGirlJiye
Admin
Admin

Mesaje : 1105
Data de inscriere : 2011-01-07
Varsta : 30
Localizare : Junhyung's heart and soul

Back to top Go down

110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva? Empty Re: 110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva?

Post by the joker Thu Jun 09, 2011 10:31 pm

bravo lui si ma bucur ca este atat de silitor in munca pe care o face .Eu al sustin in continuare Very Happy bravo
the joker
the joker
Special
Special

Mesaje : 333
Data de inscriere : 2011-05-05
Varsta : 28
Localizare : Romania

Back to top Go down

110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva? Empty Re: 110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva?

Post by Anyhana_Pau Fri Jun 10, 2011 6:09 am

Bravo Junhyung...chiar ca este o fire foarte muncitoare si ambitioasa...si aceasta este o calitate foarte buna...incaodata bravo.... [You must be registered and logged in to see this image.]
Anyhana_Pau
Anyhana_Pau
Traducator
Traducator

Mesaje : 303
Data de inscriere : 2011-02-27
Varsta : 30
Localizare : Romania

Back to top Go down

110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva? Empty Re: 110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva?

Post by Didaa. Mon Jun 13, 2011 7:37 pm

Vai cat de ambitios este<3 Ador melodia Freeze ^.^ Mai ales ca este compusa de el Mad
S.Tiger mereu i-a fost alaturi si ii este un bun prieten <3 Ma bucur ca JunHyung are sprijin si din partea membrilor <3
fighting JunHyung :X
Didaa.
Didaa.
Forum fondator/admin
Forum fondator/admin

Mesaje : 1121
Data de inscriere : 2010-12-28
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

https://beastromania.forumgratuit.ro

Back to top Go down

110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva? Empty Re: 110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva?

Post by Yuuki Wed Jun 15, 2011 12:48 am

ASA BAIETI!!!!
bravo voua...
asa sa fiti cei mai TARI<3<3
Yuuki
Yuuki
BEUTY
BEUTY

Mesaje : 618
Data de inscriere : 2011-02-19
Varsta : 27
Localizare : 루마니아(navodari)

Back to top Go down

110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva? Empty Re: 110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva?

Post by yaoi maniac Tue Jul 05, 2011 7:25 am

Fighting, oppa! Sa nu te lasi batut. Razz
yaoi maniac
yaoi maniac
Incepator
Incepator

Mesaje : 57
Data de inscriere : 2011-06-14
Varsta : 25
Localizare : Pe marte - in Bucuresti; Romania.

Back to top Go down

110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva? Empty Re: 110606 [In spatele povestii] Adevaratul motiv pentru care Junhyung a evadat de la resedinta si a adormit altundeva?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum